Rekordy
Organizacja eventu

Światowy Rekord Guinnessa / marka Czanieckie Makarony

ok. 30 000 uczestników akcji
9 ton posiłku regeneracyjnego
7 900 kg makaronu
ponad 12 000 uczestników przedpremierowej degustacji

Czanieckie Makarony

Jeden z największych producentów makaronów w Polsce, dla którego realizujemy m.in. program kulinarny Wszechsmaki.TV.

Projekt

Zorganizowanie i pobicie Światowego Rekordu Guinnessa z marką Czanieckie Makarony, będącego jednocześnie okazją do świętowania Światowego Dnia Makaronu oraz 25. urodzin marki. Akcja była również największym w historii Pasta party i degustacją nowego produktu – makaronu z wysoką zawartością błonnika owsianego.

Szczegóły realizacji

24 października, czyli w przeddzień Światowego Dnia Makaronu razem z marką Czanieckie Makarony pobiliśmy Światowy Rekord Guinnessa, serwując aż 7 900 kg wysokobłonnikowych świderków. Bicie Rekordu odbyło się na Tauron Arenie Kraków w ramach 2. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego i projektu marki „Czanieckie z pasją” wspierającego pasjonatów różnych aktywności, w tym biegaczy. W wydarzeniu uczestniczyło łącznie ok. 30 000 osób.

Do uczestnictwa w biciu Rekordu zachęcaliśmy zarówno off-line (głównie za pośrednictwem magazynów drukowanych, m.in. „Gazety Wyborczej”, „Mojego Gotowania”, „Apetytu”), jak i on-line, na portalu Wszechsmaki.pl oraz na kanałach social media. Na dedykowanej stronie opublikowanej na portalu ogłosiliśmy akcję umożliwiającą przetestowanie nowego produktu. Po 3 dniach dołączyło do niej ponad 12 000 osób, dzięki czemu pozyskaliśmy nowe leady bez konieczności przeprowadzania płatnej kampanii – informacja o akcji rozeszła się wirusowo.

Najdłuższy frak na świecie / Neo Fashion Jamboree

64 zaangażowanych osób
50 m zamówionego dżinsu
25 m długość fraka
10 l czarnej farby

Neo Fashion Jamboree

Festiwal łączący modę ze sztuką, powstały z naszej inicjatywy w 2011 r. Od tamtej pory odbyły się jego trzy edycje, a każda obfitowała w premierowe na skalę ogólnopolską wystawy, warsztaty dla młodych twórców, pokazy mody. Więcej informacji na jego temat można znaleźć tutaj.

O projekcie

Szycie najdłuższego fraka na świecie. Wydarzenie odbyło się w Galerii SFERA w ramach II edycji Festiwalu Neo Fashion Jamboree zorganizowanej pod hasłem Endless Creation.

Szczegóły realizacji

Frak zaprojektowała popularna stylistka, właścicielka marki The Frock i kostiumograf – Kaja Śródka, będąca gościem festiwalu. Wykonaniem kreacji zajęli się studenci Wyższej Szkoły Techniki w Katowicach i Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie (pod egidą dr Moniki Bogusławskiej-Bączek, mgr Renaty Kujawy oraz koordynatorki akcji Katarzyny Koperczak), zużywając łącznie 40 m dżinsu malowanego czarną farbą w zakładzie blacharskim. Setki złamanych igieł, metry nici, kilkadziesiąt dodatków krawieckich oraz elementów dekoracyjnych, plus specjalnie na tę okoliczność – spawana aluminiowa konstrukcja manekina – to był prawdziwy challenge! W efekcie postał 24-metrowy frak, który zawisł w foyer Galerii SFERA, gdzie każdy chętny mógł się zmierzyć z wyzwaniem i doszyć własny fragment do gigantycznego projektu.